☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Urząd Miejski w Śremie
Herb Urząd Miejski w Śremie

Piątek 06.12.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Poświadczenie oświadczenia o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz o łącznej powierzchni użytków rolnych w gminie Śrem wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego

Poświadczenie oświadczenia o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz o łącznej powierzchni użytków rolnych w gminie Śrem wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego
 
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek 
 
 
2. Oświadczenie o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz o łącznej powierzchni użytków rolnych w gminie Śrem wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego 
 
 
3. W przypadku, gdy wnioskodawca nie wnioskuje w Gminie Śrem o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, należy do wniosku dołączyć:
 
- Kopię co najmniej 3 różnych dokumentów (umowy, faktury, polisy ubezpieczeniowe itp.) związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego przez okres co najmniej 5 lat, na których widnieją dane wnioskodawcy.
 
lub 
 
- Oświadczenie sołtysa potwierdzające osobiste prowadzenie gospodarstwa rolnego przez wnioskodawcę przez okres co najmniej 5 lat na terenie gminy Śrem (możliwe jest potwierdzenie tego faktu za pomocą oświadczeń dwóch świadków) 
 
 
 
4. Dowód wniesienia opłaty skarbowej w wysokości 17,00 zł.
 
 
Opłata za zezwolenia, licencje:
Nie dotyczy
 
 
Opłata skarbowa:
- 17 zł
 
 
Miejsce złożenia dokumentów:
Urząd Miejski w Śremie 
Zespół Obsługi Klienta, pokój nr 01 
ul. Pl. 20 Października 1
63 – 100 Śrem
 
 
Termin załatwienia sprawy:
W ciągu 7 dni. Gdy  sprawa wymaga przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego – nie później niż w ciągu miesiąca.
 
 
Komórka odpowiedzialna:
Stanowisko Obsługi Sołectw, pokój nr 23
tel. 61 28 47 148
 
 
Tryb odwoławczy:
Od postanowienia o odmowie wydania poświadczenia służy stronie prawo wniesienia zażalenia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu za pośrednictwem Burmistrza Śremu w terminie 7 dni od daty doręczenia.
 
 
Informacje dodatkowe: 
 
W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów Wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania. Jeżeli wniosek nie zostanie uzupełniony, zostanie on pozostawiony bez rozpatrzenia.
 
Poświadczenie oświadczenia wydaje się dla osób prowadzących gospodarstwo rolne o powierzchni  min. 1 ha użytków rolnych.
 
 
 
Wytworzył:
Marta Matuszewska
(2018-07-06)
Udostępnił:
Dorota Tomyślak
(2005-10-26 13:37:39)
Ostatnio zmodyfikował:
Adrian Wartecki
(2018-07-06 14:29:17)
 
 
ilość odwiedzin: 7507872

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X